Feldenkrais lesdag in Overloon

Intervisiegroep Brabant-Limburg nodigt je uit voor een Feldenkrais-lesdag in Overloon

 

Feldenkrais is, net als yoga, een ervaringswetenschap: zet het weten op een schap en ga het ervaren!

 

De Feldenkrais Methode is een vorm van lichaamswerk die uitgaat van de eenheid tussen lichaam en geest, net als yoga. Door middel van zachte, vaak kleine en bewuste bewegingen helpt Feldenkrais om (inefficiënte) houdings- en bewegingspatronen te verbeteren.

 

De Feldenkrais methode is een vorm van lichaamswerk die uitgaat van de eenheid tussen lichaam & geest, net zoals sommige Yoga richtingen. Het draait bij deze methode volledig om hoe je beweegt. Door middel van zachte, vaak bewuste kleine bewegingen wordt het zenuwstelsel aangespoord om nieuwe verbindingen te leggen tussen je hersenen en lichaam.

 

Een verandering in bewegen kan leiden tot een verandering in denken, waarnemen en voelen – en andersom. Feldenkrais koos voor het fysieke als ingang, omdat veranderingen daarin vaak gemakkelijker waar te nemen zijn. Feldenkrais is bewust worden door bewegen.

 

Tijdens deze verwen-lesdag verzorgen en begeleiden Andrea Derkse en Simon Brod van Praktijk Lijnbaansgracht uit Amsterdam de lessen. Beiden waren leerlingen van wijlen Rineke Brinkhorst (2024), die ook bestuurslid is geweest van de Feldenkrais Vereniging. Ingrid volgde jarenlang workshops bij Rineke en reed daarvoor deze eeuw vele zaterdagen naar Amsterdam.

 

 

Praktische informatie

 

Wanneer: zaterdag 10 oktober 2026, van 11.00 tot 17.00 uur. Inloop vanaf 10.00 uur.


Waar: Yogapraktijk Ingrid Noy, Vierlingsbeekseweg 4-6, 5825 AW Overloon (praktijk 4)


Voor wie: yogadocenten, intervisiegroepen en (gevorderde) yogacursisten


Kosten: €75, inclusief zelfgemaakte soep, thee, fruit en iets lekkers. Je kunt eventueel zelf brood of salade meenemen.

 

Aanmelden en meer informatie: Ingrid Noy via info@yogapraktijkingridnoy.nl of 0478-649025 (spreek een bericht in, dan wordt je teruggebeld). Je kunt ook bellen of appen naar 06-41021640.

 

Er is een mogelijkheid om vanaf station Vierlingsbeek te worden opgehaald. Ook is het mogelijk om vrijdag al te komen en te overnachten.

 

De tiende van de tiende kan het gebeuren…

Log in

Hier is de login plek waar jij als erkend yogadocent en lid van de Vereniging Yogadocenten Nederland kunt inloggen voor extra informatie en het bijwerken van je bijscholingspunten, je gegevens in de zoekportal www.ikzoekeenyogadocent.nl en meer.

Staan je gegevens juist in het www.ikzoekeenyogadocent.nl zoekportal? Zo niet, log in en pas je gegevens aan. Check hier hoe je gevonden wordt.

Lukt inloggen niet, mail dan naar ledenadministratie@yoganederland.nl

Ik wil een nieuw wachtwoord

Inloggen is helaas op dit moment nog niet mogelijk.